BLACHA STALOWA POWLEKANA

  • BLACHA DACHÓWKOWA
  • BLACHA NA KLIK
  • BLACHA TRAPEZOWA

Pokrycia te są wykonane z blachy stalowej powlekanej , która po profilowaniu uzyskują kształty dachówek lub blach felcowanych ręcznie (jak miedź,cynk) tzw.klik.

Często też stosuje się blachy stalowe profilowane na tzw. trapez.
Pokrycia blachy są alternatywą dla pokryć ciężkich jak dachówka ceramiczna, betonowa czy karpiówka. Obecnie powszechnie stosuje się blachy powlekane o grubości 0,5 mm, są one obustronnie cynkowane ogniowo a następnie pokrywane kilkoma warstwami lakieru, dzięki czemu są doskonale zabezpieczone przed korozją.

Występują one w wielu rodzajach powłok z których najbardziej popularnym są poliester matowy i połyskowy. Szeroka oferta kolorów oraz powłok, ich lekkość powoduje że są to produkty cieszące się obecnie największym zainteresowaniem.

Oferujemy następujące blachy dachowe:
Ruukki – www.ruukki.com/dachy
Pruszyński – www.pruszynski.com.pl
Blachprofil – www.bp2.pl
Lindab – www.lindab.com.com.pl
Plannja – www.plannja.com.pl

 

BLACHY Z METALI SZLACHETNYCH

  • BLACHA MIEDZIANA
  • BLACHA TYTAN CYNKOWA
  • BLACHA STALOWA DO FELCOWANIA RĘCZNEGO

Powyższe produkty wymagają użycia specjalistycznych narzędzi przez blacharzy o wysokich kwalifikacjach zawodowych, większość prac jest wykonywana ręcznie.
Z uwagi na wysoką cenę samych produktów jak i robocizny są rzadziej stosowane w budynkach mieszkalnych. Mają swoje zastosowanie na budynkach zabytkowych, kościołach czy innych budynkach historycznych. Nawiązują one do tradycji oraz do starej szkoły blacharskiej. Jedynie tytan cynk cieszy się większą popularnością zarówno architektów jak i inwestorów, jest często projektowany i stosowany w nowoczesnym budownictwie.