Planujesz pokryć swój dach dachówką, lecz zastanawiasz się, czy lepszym wyborem będzie ceramiczna, czy cementowa?
Przedstawiamy Tobie oferty porównawcze w obydwu wariantach.
Dachówki ceramiczne wykonywane głównie z naturalnego i powszechnie dostępnego surowca, jakim jest glina. Łatwość jej obróbki sprawiła, że w budownictwie zagościła na stałe już kilka wieków temu. Współczesne technologie i znajomość jej specyficznych walorów pozwoliła na poprawę właściwości izolacyjnych i mechanicznych dachówek ceramicznych w stosunku do tych używanych jeszcze sto lat temu.
Oferujemy dwa typy dachówek ceramicznych:
Dachówki cementowe /betonowe to główne konkurentki dla ich ceramicznej wersji. Praktycznie nieodróżnialne wizualnie dla potencjalnego konsumenta.
Produkowane z najwyższej jakości cementu oraz gruboziarnistego piasku kwarcowego. Po połączeniu ich z wodą są wyrabiane, a następnie wylewane do form, gdzie następuje proces wiązania.
Barwienie odbywa się poprzez nakładanie 2 - 3 warstw specjalnej farby akrylowej bądź dodanie barwników bezpośrednio do masy cementowej. Metody te często są łączone, gdyż potrójna warstwa farby zwiększa zabezpieczenie powierzchni przed czynnikami atmosferycznymi.
Obok bardzo zbliżonych cech dachówki cementowej do ceramicznej cechuje ją znacznie niższa cena.
Typy dachówek cementowych to, podobnie jak w przypadku ceramicznych:
Stanowi kolejną grupę materiałów pokryciowych stosowanych w dekarstwie.
Wykonywana ze stalowej blachy powlekanej. Poddana odpowiedniej obróbce ma nadawaną formę dachówki lub blachy felcowanej ręcznie (tzw. click) oraz blachy trapezowej.
Zajmuje drugie miejsce w rankingu rozwiązań stosowanych na pokrycie dachu, zaraz po dachówkach ceramicznych.
Główne zalety blachodachówki:
Panele dachowe z dachy płaskiej, dawniej wykonywane z miedzi lub z cynku, dziś z zastępującej je blachy powlekanej. Łączenie paneli technologią rąbka stojącego jest jedną z najstarszych w budownictwie.
Głównymi walorami paneli dachowych są:
Stanowi najlepsze rozwiązanie do pokryć dachowych obiektów użytkowych takich jak garaże, budynki gospodarcze, budynki przemysłowe i magazyny.
Główne walory blachy trapezowej: